GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4003136
*
nr 400 3136
Keramik
diverse blått, sign Geyer
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 16:52:22
1
150 kr
13/3 11:16:55
2
150 kr
13/3 11:17:13
2
200 kr
13/3 13:58:43
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:31
-
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:02
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33
*
Keramik
nr 400 3136
Keramik
diverse blått, sign Geyer
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 16:52:22 | 1 | 150 kr |
| 13/3 11:16:55 | 2 | 150 kr |
| 13/3 11:17:13 | 2 | 200 kr |
| 13/3 13:58:43 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13 -
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:31 -
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:02 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33



